<<Back

Korduvkasutatav NIBP manseti kasutusjuhend


Kavandatud kasutus ja näidustused

Korduvkasutatavad NIBP mansetid on lisavarustus, mida kasutatakse käsitsi mõõtmisel ja automaatsel mitteinvasiivsel vererõhu jälgimisel. Mansett ei ole steriilne ja seda võib uuesti kasutada. Valige sobiva manseti suurus ühe või kahe toruga, sõltuvalt patsiendi suurusest ja jälgimissüsteemist. 

Töötingimused:

 • Ümbritsev temperatuur: 0 kuni + 40 ° C
 • Suhteline õhuniiskus: 15–85%
 • Atmosfäärirõhk: 86kpa ~ 106kpa

Ladustamine ja pakendamine:

Mansetid on eraldi pakendatud.
Mansettide säilivusaja maksimeerimiseks tuleb mansetid hoida originaalpakendis ja ladustamistingimustes.
Ladustamistingimused on järgmised:

 • Ümbritsev temperatuur: -10 kuni + 40 ° C
 • Suhteline õhuniiskus: 15–85%
 • Atmosfäärirõhk: 86kpa ~ 106kpa

KASUTUSJUHEND 

 • Valige sobiv vererõhu mõõtmise koht. Kuna normatiivsed väärtused põhinevad tavaliselt sellel saidil ja mugavuse huvides on eelistatud õlavarre. Kui õlavarre suurus või kuju või patsiendi hooldus vastavalt sellele, võttes arvesse patsiendi kardiovaskulaarset seisundit ja alternatiivse koha mõju vererõhu väärtustele, manseti õigele suurusele ja mugavusele.
 • Kui patsient seisab, istub või on kallutatud, veenduge, et mansett oleks patsiendi südame tasemel. Kui mansett ei ole südame tasemel, tuleb arvestada hüdrostaatilisest toimest tuleneva süstoolse ja diastoolse väärtuse erinevusega.
 • Valige sobiv manseti suurus. Mõõtke patsiendi jäseme ja valige mansetile või mansettpakendile märgitud suuruse järgi sobiva suurusega mansett. Kui manseti suurused teatud ümbermõõdu korral kattuvad, valige suurem mansett. Täpsus sõltub õige suurusega manseti kasutamisest.
 • Enne kasutamist kontrollige, et mansett, manseti torud ja voolik on puhtad ja kahjustusteta. Vahetage mansett välja, kui vananemine, rebenemine või nõrk sulgemine on ilmne. Ärge täitke mansetti lahti pakkimata. Ärge kasutage mansetti, kui on kahtlustatav struktuuri terviklikkus.
 • Enne manustamist kontrollige patsiendi jäsemeid. Ärge kandke mansetti kohtadele, kus nahk pole terve või kude on vigastatud. Veenduge, et konks ei puutuks kokku nahaga; kokkupuude võib põhjustada ärritust.
 • Palpeerige arter ja asetage mansett nii, et patsiendi arter oleks joondatud manseti noolega, millele on märgitud “arter”. Vaadake üksikasju järgmiselt jooniselt.
 • Pigistage mansett kogu õhust ja veenduge, et mansett on ühendatud mitteinvasiivse vererõhu mõõtmise seadmega. Veenduge, et ühendus oleks turvaline, takistusteta ja torud poleks väändunud.
 • Pange mansett tihedalt patsiendi jäseme ümber. Manseti indeksjoon peab jääma vahemikku. Veenduge, et konksude ja aasade sulgurid oleksid korralikult fikseeritud, et rõhk jaotuks manseti ulatuses ühtlaselt. Õlavarre kasutamisel asetage mansett võimalikult lähedale.
 • Nõuetekohane manseti mähkimine peaks olema tihe, kuid peaks siiski võimaldama patsiendi ja manseti vahel sõrme jaoks ruumi. Mansett ei tohiks olla nii pingul, et vältida määramise vahelist venoosset tagasipöördumist.

Puhastamine

Enne korduvkasutamist tuleb toode hoolikalt puhastada määratud pesuvahendiga. Kodumajapidamises kasutatavate valgendite täiendav kasutamine, nagu allpool kirjeldatud, tagab vähemalt madala desinfitseerimise.
 • Korduvkasutatavatele NIBP mansettidele on järgnevat puhastamis- / desinfitseerimismeetodit kasutatud 20 järjestikusel viisil, millel pole ilmset negatiivset mõju. Kuigi see protseduur on desinfitseerimiseks piisav, ei pruugi see kõiki plekke eemaldada.
 • Tuleb olla ettevaatlik, et vältida vedeliku sattumist manseti torusse, õhuvooliku avadesse ja täitesüsteemi ventiilidesse. Hingamisteedes sisalduv vedelik võib mõjutada vererõhu määramise täpsust ja kahjustada automaatseid või käsitsi kuvareid.
Materjalid
 • Ensümaatiline detergent, näiteks ensümaatiline detergent ENZOL (USA) või ensümaatiline detergent Cidezyme (Ühendkuningriik)
 • Destilleeritud vesi
 • 10% majapidamises kasutatava valgendi lahus destilleeritud vees
 • Pehmed lapid ja pehmete harjastega harjad
 • Pihustipudelid
Menetlus
 • Valmistage ensümaatiline detergent (ensümaatiline detergent ENZOL (USA) või Cidezyme ensümaatiline detergent (Suurbritannia) või samaväärne ja distaalne vesi) vastavalt tootja juhistele ja 10% pleegituslahus eraldi pihustuspudelites.
 • Pihustage tootele rohkesti pesuvahendit. Kui materjal on kuivanud, laske sellel istuda 1 minut.
 • Pühkige siledad pinnad pehme lapiga. Kasutage pehmete harjastega harja nähtavalt määrdunud aladel ja ebaregulaarsetel pindadel.
Märkus. Erilise ettevaatusega peate täitma täispuhutussüsteemi pirni ja juhtventiili. Ärge laske vedelikul tagasiventiili siseneda ega küllastusnuppu.
 • Eemaldage nähtavad saasteained perifeeriast ja juhtnupu alumisest küljest.
 • Loputage rohke destilleeritud veega.
 • Desinfitseerimiseks pihustage kahjustatud piirkonda kuni küllastumiseni 10% pleegituslahust ja laske istuda 5 minutit.
 • Pühkige liigne lahus ära ja loputage toodet uuesti destilleeritud veega. Laske mansett õhku kuivada.

Garantii / vastutus

Tootja pakub 6-kuulist garantiid materjali ja / või valmistusvigade eest alates ostukuupäevast. Kuid see ei hõlma mansettide kuritarvitamisest või hooletust hooldamisest tingitud kahjustusi ega purunemisi. Garanteerime, et seade vastab praegu kehtivate ja sellele kohaldatavate ohutus- ja toimivusstandardite spetsifikatsioonidele.

Hoiatus:

 1. Mansetid ja täitesüsteemid ühendage ainult süsteemidega, mis on ette nähtud vererõhu mitteinvasiivseks jälgimiseks.
 2. Ärge ühendage mansetti intravaskulaarsete vedelike süsteemidega, mis võivad õhku veresooni pumbata, mis võib põhjustada patsiendi tõsiseid vigastusi.
 3. Jälgimise ajal ärge mansetile survet avaldage. Võib põhjustada ebatäpseid vererõhu väärtusi.
 4. Jõudluse ja täpsuse optimeerimiseks minimeerige jäseme liikumist / manseti liikumist.
 5. Jälgimise ajal vältige kontakti mansettiga, kuna see võib põhjustada ebatäpseid vererõhu väärtusi.
 6. Kudele survet avaldavaid seadmeid on seostatud purpuriga, naha ärritumisega, kambrilise sündroomi, isheemia ja / või neuropaatiaga.
 7. Ärge tehke määramist sagedamini kui kliiniliselt näidustatud, kaaludes sagedase mõõtmise eeliseid riskiga.
 8. Kontrollige manseti saiti ja jäsemeid sageli verevarustuse takistuse suhtes, eriti kui jälgite sageli ja / või pikema aja jooksul. Vajadusel vahetage saiti.
 9. Kui jälgimine on peatatud, eemaldage mansett patsiendilt.
 10. Ärge kandke mansetti intravenoosseks infusiooniks kasutatavale jäsemele ega piirkondadele, kus vereringe on kahjustatud.
 11. Olge mansett jäsemele asetades ettevaatlik, mida kasutatakse patsiendi muude näitajate jälgimiseks.
 12. Ärge kandke mansetti kohtadele, kus nahk pole terve või kude on vigastatud. Veenduge, et korgi kare külg ei puutuks kokku nahaga; kokkupuude võib põhjustada ärritust.
 13. Ärge tehke määramisi sagedamini kui kliiniliselt näidustatud, sagedase mõõtmise kaalutud eelised riskide suhtes.
 14. Kandke mansett vastavalt juhistele.

  ETTEVAATUST:
  USA föderaalseadused piiravad selle seadme müümist arsti poolt või tema käsul.

  Sümbol Selgitus

  Tootja
  Kataloogi number
  Partii kood
  Seeria number
  Lateksivaba
  Steriliseerimata
  Vaadake juhiseid
  Ettevaatust
  Tootmiskuupäev
  Läbikriipsutatud prügikast näitab kasutuselt eraldatud jäätmete käitlemist eraldi.
  Elektri- ja elektroonikaseadmete jäätmete direktiiv
  Arteri sümbol ja nool tuleks asetada õlavarre- või reiearteri kohale
  Indeksirida
  Manseti indeksjoon peab jääma vahemikku
  USA föderaalseadused piiravad selle seadme müümist arsti poolt või tema käsul.
  Euroopa volitatud esindaja
  CE-märgis